مزایای تغذیه با شیر مادر برای شیرخوار و مادر

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | آبان 9ام, 1397

تغذیه با شیرمادر بیشترین منفعت را برای شیرخوار به ارمغان می آورد . از مزایای آن در دسترس بودن ، هضم آسان و دارا بودن بهترین مواد مغذی است . در اینجا 11 مورد مزایای علمی تغذیه با شیرمادر وجود دارد که از آیتم شماره 1 تا 5 مزایای مختص شیرخوار و  6 تا 11 مختص مادر می باشد:

  1. شیر مادر بیشترین مواد مغذی را برای کودک به همراه دارد

توصیه بر این است که تغذیه کودک  تا شش ماه فقط با شیر مادر بوده، سپس حداقل تا یک سال ادامه داشته باشد و در این مدت مواد غذایی مختلف به لیست تغذیه کودک اضافه گردد. تغذیه باشیر مادر در شش ماهه اول زندگی شامل تمام مواد مغذی جهت تامین تمام نیازهای کودک می باشد. ترکیبات آن حتی بر اساس رشد و نیازهای کودک به خصوص در طی یک ماه اول زندگی تغییر می کند.

 

در طی چند روز اول پس از تولد سینه مادر مایعی زرد رنگ و غلیظی به نام آغوز که شامل مقادیر بالای پروتئین، قند پایین و ترکیبات مفید برای کودک می باشد تولید می کند. آغوز اولین مرحله تولید شیرمفید برای شیرخوار بوده که به رشد دستگاه گوارش رشد نیافته کودک کمک بسیاری می کند. بعد از چند روز اول پس ازتولد ، همزمان با رشد معده کودک سینه مادر شروع به تولید مقدار بیشتری شیر می کند .

تنها کمبودی که ممکن است در شیر مادر وجود داشته باشد مقدار ویتامین دی می باشد. اگرچه دستگاه گوارش مادر جذب ویتامین دی بالایی داشته باشد اما شیرمادر قادر به تولید مقادیر کافی از آن نیست . برای جبران این کمبود، مصرف قطره ویتامین دی معمولا بین هفته دوم  تا هفته چهارم توصیه می گردد .

 

2. شیر مادر شامل ترکیبات ضد میکروبی مهم می باشد

شیرمادر حاوی ترکیباتی مشابه با عملکرد آنتی بیوتیک است که قادر به مبارزه با باکتریها و ویروس ها می باشند. این مساله به خصوص در شیرآغوز بیشتر است . آغوز شامل مقادیر بالایی از ایمنوگلوبولین آ و همچنین سایر ترکیبات ضدمیکروبی می باشد.

وقتی مادر در معرض ویروس یا باکتری قرار می گیرد بدن او شروع به تولید آنتی بادی می کند . سپس این آنتی بادی ها در شیرمادر ترشح شده در طی تغذیه کودک از شیر مادر به بدن کودک منتقل می گردد. مطالعات نشان داده اند که کودکانی که از شیر مادر تغذیه نکرده اند بیشتر مستعد ابتلا به بیماریهایی مانند ذات الریه ، اسهال و عفونت می باشند. شیر مادر غنی از آنتی بادیهایی به خصوص ایمونوگلوبین آ می باشد که کودک را از ابتلا  به بیماریها مصون می کند .

 

  1. تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به بیماریها را کم می کند

تغذیه با شیرمادر دارای منافع سلامتی بیشماری است . تغذیه انحصاری با شیر مادر به مدت 3 ماه یا بیشتر ممکن است خطر عفونت گوش میانی را تا 50 % کاهش دهد. تغذیه انحصاری با شیرمادر می تواند عفونت دستگاه تنفسی را نیز تا 72% کاهش دهد.

عفونت گوش :کودکانی که به مدت 6 ماه دارای تغذیه انحصاری با شیر مادر می باشند تا 63% خطرابتلا به سرماخوردگی و عفونت های گوش و گلو در آنها کاهش می یابد .

تغذیه با شیر مادر 64% ابتلا به عفونت ها را کاهش داده و این مساله تا دو ماه بعد از اتمام تغذیه با شیر مادر ادامه دارد.

سندرم مرگ ناگهانی نوزادان: تغذیه با شیرمادر با کاهش 50% مرگ ناگهانی قبل از یک ماهگی و 36% قبل از یک سالگی همراه می باشد .

بیماری های آلرژیک : تغذیه انحصاری با شیر مادر برای حداقل سه تا چهارماه با 42%-27 کاهش آسم ، بیماریهای پوستی و اگزما در ارتباط است.

بیماری التهاب روده: کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند تقریبا 30% کمتر به بیماری التهاب روده در دوران کودکی مبتلا می شوند .

دیابت : تغذیه با شیر مادر حداقل برای سه ماه می تواند دیابت نوع یک را تا 30% و نوع دو را تا 40% کاهش دهد.

سرطان خون دوره کودکی : تغذیه با شیر مادر به مدت شش ماه یا بیشتر 20%-15 خطر ابتلا به سرطان خون در دوره کودکی را کاهش می دهد .

 

  1. تغذیه با شیر مادر باعث وزن گیری متناسب در کودک می شود

تغذیه با شیرمادر باعث وزن گیری مناسب و کمک به پیشگیری از چاقی در دوران کودکی می گردد. مطالعات نشان داده اند که میزان چاقی در کودکانی است که با شیر مادر تغذیه می شوند در مقایسه با سایر کودکان 15 تا 30% کمتر می باشد. طول دوران شیردهی نیز بسیار مهم می باشد . به ازاء هر یک ماه شیردهی خطر ابتلا به چاقی 4% کاهش می یابد.

این مساله ممکن است به دلیل تولید باکتریهای  مفید در روده شیرخوار به دنبال مصرف شیر مادر باشد . کودکان تغذیه شده با شیرمادر مقادیر بیشتری از باکتریهای مفید روده ای دارند که ممکن است بر روی ذخایر چربی در بدن آنها اثر کنند.

این کودکان لپتین بیشتری نسبت به سایر کودکان دارند. لپتین یک هورمون کلیدی برای تنظیم اشتها و ذخایر چربی در بدن کودک است.

 

  1. تغذیه با شیر مادر باعث افزایش ضریب هوشی در کودکان می گردد

برخی مطالعات نشان می دهند که تفاوتی بین رشد مغز بین کودکان شیر مادر خوارو کودکان شیرخشک خوار وجود دارد . مطالعات نشان می دهد که کودکان با تغذیه شیرمادر دارای ضریب هوشی بالاتری می باشند و از نظر رفتاری مشکلات کمتری دارند.

همچنین این مطالعات نشان می دهند که تغذیه با شیر مادر تاثیرات مثبتی بر حافظه بلند مدت مغز نیز در کودکان دارد. تغذیه با شیر مادر بر روی مغز کودک تاثیرداشته و خطر مشکلات رفتاری و یادگیری در آینده را کاهش می دهد.

 

  1. شیردهی باعث کاهش وزن در مادرمی شود

عمدتا زنان در طول دوران شیردهی به طور چشمگیری وزن از دست می دهند اما برخی مادران افزایش وزن را نیز ممکن است تجربه نمایند. اگرچه شیردهی نیاز به مصرف انرژی را تا حدود 500 کالری در روز افزایش می دهد اما تغییرات هورمونی بسیاری در این دوران در بدن مادر اتفاق می افتد. به دلیل این تغییرات هورمونی اشتها در زنان شیرده افزایش یافته و ممکن است بیشتر مستعد به تجمع چربی برای تولید شیر در بدن شوند. در سه ماه اول بعد از زایمان مادران شیرده ممکن است وزن کمتری نسبت به زنان غیرشیرده از دست دهند و حتی ممکن است چاق تر هم بشوند. اما بعد از 3 ماه شیردهی چربی سوزی در آنها افزایش خواهد یافت. اما مهمترین مسله ای که باید به خاطر سپرد این است که رژیم غذایی و ورزش هنوز هم مهمترین عوامل برای از دست دادن وزن می باشد که در زنان شیرده چه غیر شیرده باید به آن توجه نمود.

 

  1. شیردهی کمک به جمع شدن رحم می کند

در دوران بارداری رحم به سرعت رشد می کند و سایز آن از اندازه یک گلابی به حدی می رسد که تقریبل کل حفره شکمی را پر می کند . بعد از زایمان رحم مجدد به سایز قبلی خود بر می گردد. عمدتا هورمون اکسی توسین که در دوران بارداری افزایش می یابد به این امر کمک می کند . بدن در طی زایمان مقادیر زیادی اکسی توسین ترشح می کند که این مسله کمک به به دنیا آمدن کودک و کاهش خونریزی خواهد شد . هورمون اکسی توسین همچنین دردوران شیردهی نیز افزایش می یابد . این هورمون باعث انقباض رحم  و کم شدن خونریزی شده و کمک می کند که رحم به اندازه قبلی خود برگردد.

مطالعات نشان داده اند که مادرانی که با شیر خود کودک را تغذیه می کنند دارای خونریزی کمتری بعد از زایمان بوده و رحم سریعتر به حالت اولیه خود برمی گردد.

 

  1. مادران شیرده کمتر به افسردگی مبتلا می شوند

 

افسردگی بعد از زایمان نوعی افسردگی است که می تواند تا مدت کوتاهی بعد از زایمان ادامه پیدا کند. این مساله حدودا 15% از مادران را درگیر می کند. مادران شیرده در مقایسه با مادران غیرشیرده یا مادرانی که زود فرزندان خود را از شیر می گیرند به نظر می رسد کمتر افسردگی در آنها پیشرفت می کند .

 

البته مادرانی که افسردگی را دقیقا بعد از زایمان تجربه می کنند به احتمال قوی در شیردهی مشکل پیدا می کنند و حتی گاهی فقط برای مدت زمان کوتاهی قادر به شیردهی می باشند .

یکی از مهمترین تغییرات در دوران شیردهی در بدن مادر ، افزایش مقدار هورمون اکسی توسین در طی زایمان و دوران شیردهی است. این هورمون تاثیرات آنتی اکسیدانی دراز مدت داشته همچنین برروی مناطق خاصی از مغز تاثیر گذاشته که باعث ایجاد آرامش در مادر می گردد.

  1. شیردهی باعث کاهش خطر بیماری ها در مادر می گردد

شیردهی مادر را به مدت طولانی در مقابل  برخی سرطان ها و بیماری های متعددی مصون نگه می دارد. مادرانی که برای بیشتر از 12  ماه در طول زندگیشان دوره شیردهی داشتند خطر ابتلا به سرطان سینه و تخمدان در آنها  28% کاهش می یابد. به ازاء هر سال شیردهی خطر سرطان سینه 4.3% کاهش خواهد یافت.  مطالعات اخیر همچنین نشان داده اند که شیردهی ممکن است مادر را در مقابل خطر بیماری های قلبی و عروقی مصون دارد .  زنانی که به مدت یک تا دو سال در طول عمرشان شیردهی دارند 10 تا 50% کمتر به بیماری هایی نظیر افزایش فشار خون ، آرتروز ، بالابودن چربی خون ، بیماریهای قلبی و دیابت نوع دو مبتلا می شوند.

 

  1. شیردهی از قاعدگی جلوگیری می کند

با ادامه شیردهی تخمک گذاری و قاعدگی متوقف می شود . توقف سیکل قاعدگی ممکن است در حقیقت یک روش طبیعی برای ایجاد فاصله زمانی مناسب بین دو بارداری باشد.  برخی زنان از این روش به عنوان روشی برای جلوگیری از بارداری برای چند ماه بعد از زایمان استفاده می کنند. اما باید توجه داشت که این روش یک روش کاملا با اطمینان برای جلوگیری از بارداری نیست .

 

  1. شیردهی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود

نکته بسیار مهم در شیردهی این است که این روش کاملا رایگان می باشد . با انتخاب روش شیردهی شما دیگر نیازی به صرف هزینه برای خرید شیرخشک ندارید . وقتتان دیگر صرف شستشو و ضدعفونی کردن شیشه شیر در طی روز نمی شود . نیازی به درست کردن شیرخشک در نیمه شب یا روز نیست . از مزایای تغذیه با شیرمادر این است که همیشه دارای درجه حرارت مناسب می باشد و آماده مصرف است!

ارسال پاسخ