خواص زردچوبه

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | آبان 10ام, 1397

زردچوبه
زردچوبه از خانواده زنجبیل است، این ادویه زرد- نارنجی در غذاهای هند، آسیای جنوب شرقی، و خاور میانه معمول است. همچنین قرنهاست در مکان هایی مانند هند دارای خواص درمانی برای درمان مشکلات تنفسی است. اخیرا زردچوبه به عنوان ابرغذا که می تواند با سرطان، افسردگی، و دیگر بیماری ها مبارزه کند، تبلیغ می شود.
افسردگی
چندین ترکیب در زردچوبه وجود داردکه از سلامت شما حمایت می کند. شناخته شده ترین آن کورکومین می باشد. دانشمندان در مورد قدرت کورکومین برای کاهش شدت افسردگی و کمک به عملکرد بهتر داروهای ضد افسردگی اتفاق نظر دارند.
دیابت نوع 2
به علت اینکه کورکومین در بدن با التهاب مبارزه کرده و قند خون را در یک سطح حفظ می کند، ابزار مفیدی برای پیشگیری و درمان دیابت نوع 2 می باشد.
عفونت های ویروسی
زمانیکه درمعرض آب و هوای بد هستید، ممکن است تمایل داشته باشید مقداری از چای زردچوبه بخورید. کورکومین به شما کمک می کند تا به مبارزه با بسیاری از ویروس ها مانند هرپس و آنفلونزا رفته و آنها را خاموش کنید . به یاد داشته باشید که تنها 3% زردچوبه، کورکومین است، همچنین بدن به خوبی نمی تواند کورکومین را جذب کند. به همین علت گهگاه مصرف یک فنجان چای زرد چوبه نخواهد توانست درمانگر باشد.
دردهای قبل از قاعدگی
زردچوبه می تواند با عث تسکین درد و گرفتگی های حاصل از قاعدگی و همچنین بهبود خلق و خوی در روزهای قبل از قاعدگی شود.
کلسترول بالا در خون
زردچوبه باعث کاهش LDL(کلسترول بد)، می شود. زردچوبه همچنین می تواند در افرادی که عمل بای پس را انجام دادند، حملات قلبی را مهار کند.
آلزایمر
بیماران آلزایمر دارای التهاب مزمن در بدن هستند، به نظر می رسد زردچوبه دارای اثرات ضد التهاب طبیعی است.
آرتریت
نشان داده شده که زردچوبه باعث کاهش درد مفاصل، سفتی و التهاب می شود. اگر شما تصمیم به استفاده از آن برای کاهش درد مفاصل دارید، با خوردن زردچوبه همراه با فلفل سیاه، بدانید که بدن شما کورکومین بهتر جذب می کند.
سرطان
زردچوبه باعث توقف رشد تومور می شود، به آنزیم های سم زدا کمک می کند تا بهتر کار کردخ و مانع عملکرد موادسرطان زا در بدن شوند. البته، ممکن است زردچوبه با برخی از داروهای شیمی درمانی تداخل داشته باشد! پس در این دوران در مصرف آن زیاده روی نکنید.
سندروم روده تحریک پذیر
زردچوبه باعث بهبود علائم IBS، یا سنردمروده تحریک پذیر مانند درد شکم می شود. زردچوبه به عنوان درمانی در بیماری های کرون و کولیت اولسراتیو مطالعه شده است.
سردرد
چون که زردچوبه از خانواده زنجبیل است و زنجبیل به عنوان یک درمان کننده طبیعی سردرد شناخته شده، عجیب نیست که زردچوبه هم بتواند به عنوان درمان در سردرد خصوصا میگرن استفاده شود.
آکنه
چون که زردچوبه از خانواده زنجبیل است و زنجبیل به عنوان یک درمان کننده طبیعی سردرد شناخته شده، عجیب نیست که زردچوبه هم بتواند به عنوان درمان در سردرد خصوصا میگرن استفاده شود.

ارسال پاسخ