کدام میوه ها حاوی قند بیشتری هستند؟

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 2 | آبان 10ام, 1397

انبه
میوه ها برای سلامتی بسیار مفید هستند. زیرا که دارای فیبر و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن بوده و همچنین حاوی قند طبیعی نیز می باشند. بعضی از میوه ها نیز قند فراوانی دارند. به عنوان مثال، یک انبه کامل دارای 45 گرم قند می باشد - بنابراین در رژیم غذایی کاهش وزن، توصیه می شود به جای خوردن یک عدد انبه کامل، تنها 2 تکه از آن خورده شود.
انگور
یک لیوان انگور حدود 23 گرم قند دارد. انگور میوه ای است که خوردن آن بسیار راحت است و ممکن است در هر بار مصرف، مقدار زیادی از این میوه خورده شده و قند زیادی وارد بدن می شود. بنابراین توصیه می شود تنها مقدار کمی انگور در هر بار، مصرف گردد.
گیلاس
گیلاس میوه شیرینی است و یک لیوان از آن حاوی 18 گرم قند می باشد. باید قبل از مصرف، مقدار متعادلی گیلاس را اندازه گیری کرده تا مانع از دریافت زیاد قند گردد.
گلابی
یک عدد گلابی متوسط 17 گرم قند دارد، در صورت تلاش برای کاهش وزن، توصیه می شود یک عدد گلابی کامل خورده نشود، بلکه چند قطعه از آن را به سالاد یا ماست کم چرب اضافه کرده و مصرف نمایید.
هندوانه
یک برش متوسط از این میوه تابستانی، 17 گرم قند دارد. این میوه سرشار از آب بوده و حاوی مینرال های خاصی به نام الکترولیت می باشد. بعد از مواجهه با نور خوشید مصرف یک یا دو تکه از این میوه، به شادابی بدن کمک خواهد کرد.
انجیر
دو عدد انجیر متوسط حاوی 16 گرم قند می باشد. مصرف آن به اندازه متعادل مجاز است و می توان به روش های مختلف از آن استفاده نمود.
موز
یک عدد موز متوسط دارای 14 گرم قند است. می توان نصف یک عدد موز را در وعده صبحانه استفاده کرد یا در سالاد میوه به همراه سایر میوه ها مصرف کرد.
آووکادو
آووکادو نوعی میوه است که فقط حاوی نیم گرم قند است به روش های مختلف می توان از آن استفاده کرد، به عنوان مثال به سالاد اضافه کرد. اگرچه کم قند است اما کالری زیادی دارد و نباید به صورت روزانه استفاده گردد.
تمشک
این میوه حاوی 8 گرم فیبر و 5 گرم قند می باشد. فیبر برای هضم و جذب مناسب بوده و به دریافت کالری کمتر و سیری طولانی مدت کمک می کند. می توان مقدار متعادلی از این میوه را بدون نگرانی از دریافت زیاد کالری و قند، مصرف کرد.
طالبی ، میوه کم قند
یک اسلایس متوسط از این میوه، تنها 5 گرم قند و 23 کیلو کالری انرژی دارد.
پاپایا ، میوه کم قند
یکی دیگر از میوه های کم قند پاپایا است. نصف یک پاپایای کوچک فقط 6 گرم قند دارد. حتی نصف یک پاپایای کوچک نیز اندازه بزرگی دارد.
توت فرنگی ، میوه کم قند
یک فنجان توت فرنگی تنها 7 گرم قند دارد. می توان در فصل تابستان به سالاد مورد مصرف اضافه کرد.

دیدگاه ها

2 دیدگاه در “کدام میوه ها حاوی قند بیشتری هستند؟

 1. Hesam_solki

  سلام من پیش دیابت دارم است است من هم باید به اندازه کسی که دیابت دارد از شیرینی‌ها دوریکنم

  پاسخ

  • دکتر میترا زراتی

   سلام
   بله مهمترین عامل در فردی که پیش دیابتی هست ، کنترل وزن و ورزش اهمیت بیشتری دارد.

   پاسخ

ارسال پاسخ