راه هایی جهت بهتر غذا خوردن در کودکان

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | آبان 13ام, 1397

 سبزیجاتی که آسان آماده می شوند

اضافه کردن چندین سبزی به مواد غذایی کودکتان آسان است. به عنوان مثال ساندویچ هایی که حاوی برش های خیار با هویج رنده شده برای اضافه کردن رنگ به آن می باشند. اسفناج یا کدو سبز به آسانی می تواند به سس گوجه ای که با پاستایی که از گندم سبوس دار تهیه شده اضافه می شود. به این طریق بدون اینکه سبزیجات خیلی قابل رویت باشد ، کودکان در رژیم خود مصرف می کنند.

 

خودتان را مجبور کنید

با خودتان مبارزه کنید که غذاهای بسته بندی شده و آماده را خریداری نکنید. این کار باعث می شود که کنترل کلی روی تمام موادغذایی که تهیه می نمایید داشته باشید.

 

 

همکاری با کودکان در تهیه مواد غذایی

به فرزندتان اجازه بدهید در آماده کردن و بسته بندی غذای مدرسه خود، به شما کمک کند. کودکانی که بیشتر این کار را می کنند، به احتمال بیشتری خوراکی های خود را می خورند. هنگام خرید آنها را با خودتون همراه کنید، چراکه آنها می توانند غذا را دیده، بو و لمس کنند. دادن یک سبد به انها در فروشگاه و دادن حق انتخاب به آنها جهت برداشتن میوه و سبزیجات می تواند راه خوبی باشد.

 

 

بسته درسی

جعبه غذای نهار راهی برای فرزند شماست تا یاد بگیرد چطور انتخاب غذایی خوبی بسازد. آموزش “بشقاب من” به آنها قانونی برای نشان دادن تعادل در وعده غذایی آنهاست. میوه و سبزیجات نیمی از بشقاب را در برگرفته ونیمه دیگر بین غلات و پروتئین تقسیم می شود. بچه ها خودشان باید آن را در ظرف طراحی کنند تا برای همیشه در ذهنشان باقی بماند

خلق نقاشی

از فرزندتان بخواهید که تصویر ناهاری که آرزو دارد را رسم کند، و یک جعبه بزرگ از مداد شمعی رو در اختیار آنها قرار بدهید تا نقاشی خود را رنگ نماید. اگر آنها چیزی جز آبنبات را طراحی نکردند، برای آنها موقعیتی را فراهم کنید تا غذاهایی که به یادگیری و بازی آنها کمک می کند را نقاشی کنند.

 

ارسال پاسخ