برنج

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | آذر 3ام, 1397

برنج: آنچه باید در مورد رایج ترین غله بدانیم

 

رایج ترین دانه در دنیا

برنج در تمام قاره ها به جز قطب جنوب رشد می کند. به همین دلیل محبوب ترین و رایج ترین غله در  دنیا می باشد. بیش از 40000گونه برنج شناسایی شده است.

 

برنج قهوه ای یا سفید؟

مقایسه برنج قهوه ای با سفید درست مانند مقایسه گندم سبوس دار و بدون سبوس می باشد.  بر خلاف برنج سفید، برنج قهوه ای یک دانه کامل هراه سبوس است. بنابراین برنج قهوه ای غنی از فیبر، ویتامین ها و سایر املاح می باشد. برنج سفید فاقد سبوس و پوسته می باشد. مواد مغذی موجود در برنج سفید کم بوده اما پخت آن راحت است.

 

برنج دانه کوتاه یا بلند؟

برنج های دانه کوتاه و گرد بعد از پخت معمولا نرم و چسبنده تر بوده اما برنج های دانه بلند کشیده تر بوده و بعد از پخت نیز حالت خمیری پیدا نمی کنند. شکل برنج های دانه متوسط مابین برنج های دانه بلند و کوتاه می باشد. بنابراین بر اساس نیاز، می توان نوع خاصی از برنج را انتخاب کرد.

 

برنج های معطر

 

باسماتی، جاسمن و …  برنج هایی با رایحه قوی بوده و  به عنوان برنج های معطر شناخته می شوند. بوی آنها مشابه بوی ذرت یا  آجیل بوداده است. بوی این برنج ها ناشی از ماده ای به نام 2-استیل-1-پیرولین می باشد. طعم و بوی این برنج اغلب بعد از یک سال تغییر می کند.

 

بلغور برنج

برخلاف نامشان، این نوع برنج ها نیز همانند سایر برنج ها عاری از گلوتن هستند. علت این نام گذاری به دلیل بافت چسبنده و گلوله مانند آنها می باشد.  مزه شیرین، این نوع برنج را به دسر محبوبی تبدیل کرده است. 

 

برنج باسماتی

این برنج های دانه بلند به ” شاهزاده برنج” معروف هستند. به هنگام پخت این نوع برنج ها، بوی آجیل بوداده آشپزخانه را پر کرده و به هنگام مصرف نیز بوی کره در دهان حس می شود. این نوع از برنج ها نیز شامل برنج سفید یا قهوه ای هستند و نوع قهوه ای آن معطر تر می باشد.

 

برنج جاسمین

برنج جاسمین که به آن  برنج معطر تایلندی نیز گفته می شود. رایحه ملایم و شبیه گل این نوع برنج بی نظیر است. در مقایسه با سایر برنج های دانه بلند، اندکی حالت چسبنده و خمیری دارد و بعد از پخت نیز شکل و ظاهر خود را حفظ می کند.

 

راز بزرگ برنج وحشی

برنج وحشی تنها غلات خوراکی است که در شمال امریکا رشد می کند. دارای طعم خاصی  بوده و در مقایسه با برنج کامل، پروتئین بیشتری دارد. حتی این نوع برنج حاوی آنتی اکسیدان نیز می باشد. برنج وحشی نوعی بذر است که در امتداد آبراه ها رشد می کند.

 

آرسنیک و برنج

اگرچه آرسنیک ماده طبیعی است، اما خوردن مقدار زیادی از آن برای مدت طولانی  احتمال ابتلا به سرطان های خاص را افزایش می دهد.  برنج در مقایسه با سایر گیاهان تمایل بیشتری به جذب آرسنیک دارد. متاسفانه شستن برنج نیز کمکی به کاهش این ماده نمی کند. راه حل این است که همانند ماکارونی، برنج با آب پخته شود و بعد از پخت آب آن دور ریخته شود، اگرچه در این روش ممکن است برخی از مینرال ها و ویتامین ها نیز از دست بروند اما سطح ارسنیک موجود در برنج به مقدار زیادی کاهش می یابد.

ارسال پاسخ